Nadeszła jesień

Liście zmieniają barwy i powoli opadając, coraz bardziej dosadnie zaznaczają swoją obecność w ogrodzie. Leśne zwierzaki coraz częściej pokazują się w na otwartych przestrzeniach pól i łąk, poszukując pożywienia, które za chwilę stanie się trudno dostępne. Coraz więcej wiewiórek schodzi na ziemię w poszukiwaniu gromadzonego na  cięższe czasy pokarmu.

 

Z naszego niewielkiego warzywnika  również giną ostatnie resztki pędów czy warzywa, które niezebrane na czas czy nieuprzątnięte, stanowią świetną ucztę dla tych w potrzebie.

Rośliny zostały posadzone, pozostało jeszcze tylko kilka azalii, które czekają na nowe miejsce w ogrodzie, zanim nadejdą przymrozki i na dłużej zawita zima.

 

Wieczory stają się coraz krótsze i szybciej zapada zmrok. Dekoracje ogrodowe z diodami LED, które zdobią podjazd do naszego domu nadają ogrodowi zupełnie innego klimatu – wprowadzają atmosferę lekkości i ciepła, a niektóre stanowią rozrywkowy element To właśnie fakt, że wieczór zdaje się przychodzić wcześniej pozwala cieszyć się  efektem podświetlanych ozdób i dekoracji, a ustawione na tarasie lampiony powodują, że robi się przytulnie i pojawia się w powietrzu namiastka świątecznego klimatu, który przecież dopiero przed nami.

 

Dom i jego otoczenie zamieniają się w miejsce, w którym miło jest spędzać czas. Może jedynie deszcz od czasu do czasu przegania nas do domu, ale nawet on nie jest w stanie popsuć efektu, jaki dają podświetlane elementy dekoracyjne ogrodu i najbliższego otoczenia domu.