Jak wybrać ogrzewacz zewnętrzny?

Kiedy lato dobiega końca, liście powoli żółkną i opadają z drzew, a poranny i wieczorny chłód daje nam znać, że nadeszła jesień, meble tarasowe często lądują w garażu, gdzie cierpliwie czekają na nadejście wiosny. Spędzamy wtedy więcej czasu wewnątrz, unikając tym samym dokuczliwych, niskich temperatur.

Ale czy zawsze musimy rezygnować ze spędzania czasu w naszym ulubionym ogrodzie czy na tarasie? Oczywiście że nie!

Istnieje wiele akcesoriów i produktów, które z powodzeniem pozwolą na przedłużenie sezonu na przyjemne spędzanie czasu na zewnątrz. Są to między innymi wszelkiego typu ogrzewacze tarasowe, stworzone, aby zapewnić przyjemne ciepło oraz klimat, który zatrzyma nas na zewnątrz na dłużej.

                 

                 

Różne modele ogrzewaczy

Ogrzewacz na taras jest urządzeniem, które będzie bardzo przydatne w każdym domu. Dzięki niemu możemy spędzać czas na świeżym powietrzu z rodziną czy przyjaciółmi nawet wtedy, gdy temperatura przestanie być sprzyjająca. Ogrzewacze emitują przyjemne ciepło, które zapewnia komfort cieplny i niweluje odczucie chłodu.

Na rynku dostępne są różne typy ogrzewaczy, dzięki czemu każdy będzie w stanie wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

Pierwszą kwestią, która zdeterminuje typ ogrzewacza jest jego umiejscowienie. Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, świetnym wyborem będzie ogrzewacz wolno stojący. Na rynku znajdują się również urządzenia kompaktowe, nadające się do ustawienia na półce czy stole – pozwala to na zupełną dowolność w aranżacji przestrzeni ogrodowej. Jeśli miejsca jest wyjątkowo mało, warto rozważyć ogrzewacze wiszące. Często pomijamy je dokonując wyboru, a zdarza się, że to one najlepiej spełnią swoje zadanie, zapewniając przyjemne ciepło na przykład nad stołem, przy którym siadamy z przyjaciółmi podczas jesiennego grillowania, mogąc jednocześnie zapewnić bardzo klimatyczne, ciepłe oświetlenie

 

Ogrzewacz gazowy czy elektryczny?

Kiedy już zdecydujemy gdzie nasz ogrzewacz najlepiej się sprawdzi, pora zdecydować nad jego typem. Najczęściej spotykane ogrzewacze to te gazowe lub elektryczne. Urządzenia na gaz zasilane są paliwem dostarczanym z wbudowanej butli gazowej. Płynna regulacja przepływu gazu pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury wokół ogrzewacza. Wybierając tego typu model, należy zwrócić uwagę na jego moc, która nierzadko pociąga za sobą zużycie gazu, co z kolei decyduje o jego wydajności.

Zdecydowanie częściej na taras kupowane są ogrzewacze elektryczne. Są bezpieczne, a w przypadku zastosowania komercyjnego, wręcz wypierają od jakiegoś czasu ogrzewacze gazowe. Po ich włączeniu ciepło jest odczuwalne natychmiast.

Ogrzewacze tego typu mają formę lampy i wyglądają bardzo elegancko, nierzadko przyciągając uwagę z racji ich walorów praktycznych i eastetycznych. Wartością dodaną jest niepowtarzalny klimat, jaki zapewniają dzięki łagodnemu, ciepłemu oświetleniu. Przy ich zastosowaniu, dodatkowe światło jest często zbędne.

Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na moc ogrzewaczy i możliwość jej regulacji.

 

Co dalej?

Dalej wystarczy się po prostu cieszyć, że do zimy jeszcze daleko i możemy z powodzeniem spędzać czas na zewnątrz nawet, jeśli o letnich temperaturach możemy już tylko pomarzyć. Dzięki ogrzewaczom tarasowym i ogrodowym, spotkanie z przyjaciółmi lub weekendowa sesja z książką nadal są możliwe na świeżym powietrzu.