Jak udekorować ogród na święta?

Zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku – Święta Bożego Narodzenia. Czas pełen spotkań z bliskimi, wyjątkowej, rodzinnej atmosfery i symboli świątecznych, które pojawiają się w miastach wraz z pierwszym śniegiem. Warto pomyśleć również o zastosowaniu ich we własnym ogrodzie, tworząc tym samym pozytywny, świąteczny klimat. Pozwoli to na spędzenie tego wyjątkowego czasu w jeszcze przyjemniejszej atmosferze, która udzieli się wszystkim odwiedzającym nasz dom w tym okresie.

 

Pomysły na udekorowanie ogrodu

Już w listopadzie w ofertach sklepów pojawia się multum różnych rodzajów dekoracji świątecznych, abyśmy w grudniu mogli odpowiednio przygotować się na nadchodzący, świąteczny okres. W naszej tradycji, w zasadzie warto zadbać o odświętny nastrój już przed 6 grudnia.

Poza typowo świątecznymi ozdobami, jak lampki czy girlandy, warto rozważyć też  inne rodzaje ozdób. Mogą to być wszelkie figurki ogrodowe, zwłaszcza te podświetlane, bo jesienią i zimą szybko zapada zmrok i mogą one wtedy stanowić dodatkową, widoczną ozdobę. W sklepach znajduje się szeroki wybór zwierzątek, jak renifery, baranki czy osiołki, z pomocą których można stworzyć nawet coś na wzór własnej szopkę w ogrodzie. Inne figurki, które nawiązywać będą do świąt to bałwanki, choinki, prezenty, sanie, a nawet sam Święty Mikołaj.

Dużym powodzeniem cieszą się również lampiony, które znajdziecie Państwo także w asortymencie sklepu Rea's Garden. Dzięki żywemu ogniowi świec w ładnych, nieraz zdobionych obudowach,  tworzą one w ogrodzie niepowtarzalny klimat. Można ustawić je wzdłuż alejki, prowadzącej do domu albo tuż przy drzwiach. Na pewno oczarują swoim wyglądem i ciepłem wszystkich gości, zaproszonych do w zimowy wieczór na przyjacielskie spotkanie czy na wigilijną kolację.

Dość popularną ozdobą są również światełka ogrodowe, które umieszczone na drzewach albo na domu stanowią świetny symbol świąt, a te migające i zmieniające kolory, najlepiej zwracają uwagę na nasz dom i ogród.

 

Dekoracje dla domu

Poza figurkami, lampkami świątecznymi i lampionami istnieje więcej sposobów na ozdobienie naszego domu. Często na drzwiach stosowane są wieńce świąteczne np.: z szyszek, liści i gałązek świerków. Można je przyozdobić kokardami, dzwoneczkami i innymi ozdobami. Bardzo popularne są girlandy umieszczane na daszkach czy po prostu łańcuchy choinkowe oplatane wokół metalowych i drewnianych elementów domu.

Na parapetach można ustawić widoczne również z zewnątrz świece i stroiki. Tu również świetnie sprawdzą się lampiony, które mogą jednocześnie wprowadzać świąteczny nastrój oraz zapewniać subtelne oświetlenie wewnątrz.

Warto jednak pamiętać o tym, że wszystko powinno być stosowane z umiarem. Nadmiar ozdób może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego i powodować wrażenie bałaganu, zaburzając harmonię ogrodu, na którego wygląd nierzadko poświęcamy sporo czasu w okresie od wiosny do jesieni. Dekoracje ogrodu powinny być subtelne i dopasowane do siebie nawzajem. Wówczas wprowadzą nas w prawdziwie świąteczny nastrój.